KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16064137
nr 1606 4137
Leopold Fare
(1926-1996), Sverige
"Öga mot havet, Österlen". Signerad, 1983. Akvarell, bildmått: 44x60 cm, yttermått inklusive ram: 55x70 cm
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 18 mars 2024
kl 20:49:15
17/3 14:39:37
Leopold Fare
Läs mer om Leopold Fare